A A A

Relacja fotograficzna z warsztatów plastycznych "Nasza Niepodległość w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski". Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

    

 

Akcja warsztatowa w Galerii Obuch " Nasza Niepodległość w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski "
Zapraszamy wszystkich (bez względu na wiek) zainteresowanych działaniami plastycznymi do WSPÓŁTWORZENIA obrazu " Nasza Niepodległość ".
Do dyspozycji uczestników : farby, pędzle, mazaki, tło 2,5x5 m.
Terminy: piątek, 26 października 2018r. godz. 12.00 - 17.00
sobota, 27 października 2018r. godz. 10.00 - 15.00
wernisaż 27 października 2018r. godz. 16.00
Galeria Obuch, ul. Stołeczna 4/2, Białystok

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH

          

Sala edukacyjna Arboretum Nadleśnictwa Supraśl w Kopnej Górze 1

 

„Braterstwo Puszczy” to tytuł cyklu opowieści leśnych Marcina Rębacza, dziennikarza związanego zawodowo z mediami od 1989 roku, działacza organizacji pozarządowych i dyrektora do spraw promocji i rozwoju Białoruskiego Radia Racja. Tym razem Rębacz buduje lepszy świat pisząc opowieść o niezwykłej przyjaźni, która nawiązuje się pomiędzy mieszkańcami puszczy: nornicą Rudą, niedźwiedziem Barym, małym liskiem Jockerem. Wplątuje ich w niebezpieczne przygody, prowadzi przez pola i łąki, wartkie strumienie, doliny i cienistą puszczę, w której czai się niebezpieczeństwo. Opowieść budzi dreszczyk, ale i pełna jest otuchy, której zdaje się dodawać głos Rębacz, ukryty pod postacią dobrodusznego niedźwiedzia:
Kiedyś myślałem prosto: muszę być silniejszy niż inni, zdobyć dla siebie jak najwięcej terenu: lasu, łąk, strumienia, i pilnować, żeby nikt nie zabrał mi choćby skrawka. Dziś wydaje mi się, że to była strata czasu, że trzeba było zajmować się czymś innym.
(…) Po prostu, na koniec zrozumiałem, że dla mnie najlepiej byłoby gdybym kiedyś, przed laty, posadził kilka drzew, a później opiekował się nimi i cieszył się z tego jak pięknieją i rosną.

Czy mała Nornica może zaprzyjaźnic się z niedźwiedziem? Czy przyjaźń może odmienić charakter liska Stevena? Czy puszcza to bezpieczne miejsce?

 Postać tego wybitnego artysty renesansu wciąż spowija aura tajemnicy. Geniusz czy szarlatan? To pytanie, które jak etykieta wisi przy jego imieniu. Przyglądając się twórczości artysty - jego obrazom, szkicom i notatkom - próbowaliśmy rozwiać mgłę mitu i dostrzec w nim człowieka, ze wszystkimi jego wadami i zaletami, możliwościami i ułomnościami. Spotkanie z uczniami gimnazjum w Galerii Obuch poprowadził Rafał Kuczyński, doktorant Artes Liberales UW, 6 czerwca 2017.